KŻR WIARUS - Stowarzyszenie Wiarus Płock

Idź do spisu treści

Menu główne:

KŻR WIARUS

Jak już wspomniano na Stronie Głównej, w dniu 13 grudnia 2014 roku grupa pasjonatów związana z Klubem Żołnierzy Rezerwy "Wiarus" w Płocku, na zebraniu założycielskim postanowiła powołać do życia stowarzyszenie o nazwie: "WIARUS - Stowarzyszenie Rozwoju Strzelectwa i Kultywowania Polskiej Tradycji Historycznej". Jesteśmy więc jakby młodszym bratem Klubu, a co za tym idzie łączą nas z nim liczne więzy, w tym przede wszystkim - w wielu przypadkach - ci sami członkowie. Powoduje to, że obie organizacje ścisle ze sobą współpracują i wspomagają się wzajemnie. Właśnie w myśl tej współpracy Zarząd Stowarzyszenia postanowił udostępnić łamy swojej witryny internetowej Kolegom z Klubu. Na początek publikujemy komunikat z egzaminu na patent strzelecki, jaki mieł miejsce w dniu 4 czerwca 2016 roku.

KOMUNIKAT  KLUBU ŻOŁNIERZY REZERWY "WIARUS" Z EGZAMINU NA PATENT STRZELECKI
4 czerwca 2016 roku.

Zadanie… PATENT STRZELECKI 2016, wykonane !!!

Miło nam poinformować, że po prawie trzech miesiącach szkoleń teoretycznych i praktycznych  zakończyliśmy zadanie PATENT 2016,  przygotowujące członków naszego Klubu  do EGZAMINU NA PATENT STRZELECKI 2016… W dniu 04 czerwca 2016 r. od godz.12.oo, na strzelnicy LOK w Płocku, przy ul. Norbertańskiej 6,  odbył się egzamin na patent strzelecki. Nasz Klub organizował egzamin w pełnym zakresie tj. pistolet, karabin i strzelba gładkolufowa.

Do egzaminu przystąpiło, łącznie z naszymi gośćmi spoza Klubu, 39 osób.

Pytania w części teoretycznej egzaminu, z roku na rok, są coraz bardziej szczegółowe i wymyślne. Dość łatwo można złapać się w zastawioną pułapkę „testową” i zaprzepaścić swój „naukowy” wysiłek. Niestety,  jeden uczestnik egzaminu, wpadł w tę „pajęczą” sieć.  Nic to !!! Da radę ! Trzymamy kciuki za to, że da radę kolejnym razem.

Mimo to, można jednak stwierdzić, że „para nie poszła w gwizdek”. Nasi klubowicze, pomimo stresu,  który towarzyszył całemu egzaminowi „ogarnęli temat” i wyszli z egzaminu obronną ręką. O ich zadowoleniu świadczą chociażby miny na zdjęciach „całej egzaminowanej klubowej ekipy”.
Reasumując…27 członków Klubu ”WIARUS”… z niecierpliwością oczekuje na wydanie przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego w Warszawie „PATENTU  na pistolet, karabin i strzelbę”.
Serdecznie im gratulujemy … i życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia, z patentem strzeleckim w ręku !!!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego