Aktualności - Stowarzyszenie Wiarus Płock

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

W dniu 7 października b. r. poczas Święta Latawca zorganizowanego na płockim lotnisku przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, również KŻR WIARUS i SRSiKPTH WIARUS dołożyły swoje trzy grosze, urządzając cieszącą się dużym powodzeniem wystawę broni.WSPANIAŁA IMPREZA  NA LOTNISKU AEROKLUBU ZIEMI MAZOWIECKIEJ Z CZYNNYM UDZIAŁEM KLUBU ŻOŁNIERZY REZERWY "WIARUS" I STOWARZYSZENIA ROZWOJU STRZELECTWA I KULTYWOWANIA POLSKIEJ TRADYCJI HISTORYCZNEJ "WIARUS
" W PŁOCKU


ZLOT SAMOLOTOWY
w dniu 12 sierpnia 2018 r.W dniu 12 sierpnia br. aktywnie uczestniczyliśmy w organizowanym przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej ZLOCIE SAMOLOTOWYM. Na naszej strzelnicy odwiedzający nas goście mogli sprawdzić swoje umiejętnosci strzeleckie i powalczyć o ufundowane przez Prezesów obu organizacji nagrody.

Filmowa relacja powyżej.


DZIEŃ OTWARTY
Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, grupa członków Stowarzyszenia Wiarus wspierana przez kolegów z KŻR Wiarus, w dniu 8 lipca b. r. wzięła czynny udział w organizowaniu tzw. Dnia otwartego. Nasza strzelnica pneumatyczna oraz wystawa broni palnej cieszyły się dużym zanteresowaniem odwiedzających. Obok przedstawiamy krótki filmik z przebiegu imprezy.

*


Jest nam miło pochwalić się, że Stowarzyszenie WIARUS otrzymało od zaprzyjaźnionego Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku niezwykle sympatyczne podziękowania za nasz udział w Dniu Otwartym  Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Kolegom Lotnikom serdecznie dziękujemy za miłe słowa.

*

Zarząd bratniego Klubu Żołnierzy Rezerwy WIARUS poprosił o zamieszczenie następującego komunikatu:

Przypominamy NIEKTÓRYM członkom KLUBU , że do odbioru pozostają LICENCJE ZAWODNICZE na rok 2018.
Licencje można odebrać osobiście, w każdy dzień klubowy:
> wtorki, od godz.16.oo
> soboty, od godz.13.oo
> niedziele, od godz.14.oo
na strzelnicy LOK w Płocku, ul. Norbertańska 6 (gdyby ktoś zapomniał  )

Zachęcamy do ich odbioru...bo WPA KW Policji proszą...by dostarczając aktualną LICENCJĘ ZAWODNICZĄ...potwierdzić aktualność przesłanek wydania pozwolenia na broń do celów sportowych !!!

*

W dniu 21 kwietnia kolejna 38-osobowa grupa naszych członków uzyskała Patent strzelecki.

<>

W dniu 10 czerwca 2017 r. odbyły się na strzelnicy PZŁ w Karolewie k/Duninowa zawody strzeleckie, z udziałem obserwatora wyznaczonego przez Warszawsko - Mazowiecki Związek Strzelectwa Sportowego, zaliczane do przedłużenia licencji zawodniczych na kolejny rok oraz Ligi Wiarusa.
Zawody
pod nazwą "Strzelanie na leśnej polanie", dedykowane zwłaszcza osobom które uzyskały w tym roku patent strzelecki, zorganizował Klub Żołnierzy Rezerwy "WIARUS" w Płocku.
Uczestniczyli w nich również członkowie naszego Stowarzyszenia.

Rozegrano konkurencje: Ksp20, Psp20, Kcz10 - 100 m, Pcz10 oraz Strap10.

Po zawodach odbyło się KLUBOWE GRILOWANIE, podczas którego zgromadzeni złożyli życzenia i wręczyli skromne upominki naszemu Prezesowi kol. Józefowi Solawie, z okazji przypadających tego dnia urodzin.

<>

EGZAMIN NA PATENT STRZELECKI


W dniu 27 maja b. r. Klub Żołnierzy Rezerwy "WIARUS" wespół z Warszawsko-Mazowieckim Związkiem Strzelectwa Sportowego zorganizował na strzelnicy w Płocku egzamin na Patent Strzelecki.
Kolejna, duża grupa entuzjastów strzelectwa uzyskała upragnione uprawnienia i jest już tylko o krok od zdobycia pozwolenia na broń.
 

<>

W sobotę 20 maja nasze Stowarzyszenie, wspólnie z Klubem Żołnierzy Rezerwy WIARUS, podczas Nocy Muzeów 2017 uczestniczyło w zorganizowanej na terenie kampusa Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica tzw. (NIE)BEZPIECZNEJ NOCY. Strzelnica sportowa i wystawione przez nas militaria cieszyły się ogromnym powodzeniem u odwiedzających nas gości - co widać na załączonych zdjęciach.

 

Kliknij strzałkę po prawej aby przejść do następnej fotografii

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego